EttevÔttest

Edelaraudtee AS on raudteeinfrastruktuuri-ettevĂ”te, kes haldab ~222 km  peateed (Tallinn-Lelle-PĂ€rnu ~138 km, Lelle-TĂŒri-Viljandi ~79 km, Liiva-Ülemiste ~5 km) ja 11 raudteejaama (Tallinn-VĂ€ike, Liiva, Kiisa, Kohila, Rapla, Lelle, Tootsi, PĂ€rnu, TĂŒri, VĂ”hma ja Viljandi) ning 21 reisiplatvormi vĂ€ljaspool jaama. Liiva, Kohila, Rapla, Tootsi, PĂ€rnu, TĂŒri, VĂ”hma ja Viljandi on kaubajaamad.

Peakontor TĂŒril

Edelaraudtee AS osutab raudteeinfrastruktuuri kasutada andmise teenust raudteeveo-ettevÔtjatele ja veeremiomanikele koos liikluse korraldamisega. EttevÔttes töötab ligi sada töötajat.

Vajalikud ehitustööd, teede korrashoiud, hoonete ning territooriumite hooldus ja raamatupidamine ostetakse sisse teenusena. JĂ€relevalvet sisseostetud teenuste kvaliteedi ĂŒle korraldab ettevĂ”te ise.

Lisaks avaliku raudteeinfrastruktuuri haldamisele  ja selle kasutada andmisele osutatakse klientidele jÀrgmisi  teenuseid:

  • raudtee ja teerajatiste tehnilise jĂ€relevalve;
  • omanikujĂ€relevalve.

PÔhitegevuste otstarbekamaks korraldamiseks on tegevusvaldkonda laiendatud pÔhitegevust toetavate  tegevusaladega:

  • raudtee projekteerimise,
  • ehituse,
  • ehitusjuhtimise ja omaniku jĂ€relevalve ning
  • elektritööde tegevusalad

(registreeringud Majandustegevuse registris nr RE00006, nr EL10786958-0001).

 

Juhtimine

Kogu ettevĂ”tte tööd korraldab ja struktuuriĂŒksuste omavahelist koostööd koordineerib juhatus. Juhatuse liige on ettevĂ”tte tĂ€ievoliline esindaja pĂ”hikirja jĂ€rgi.

Edelaraudtee AS struktuuri kujundamisel on lÀhtutud pÔhitegevuse otstarbekast korraldamisest raudteevÔrgustiku ulatuses selliselt, et oleks tagatud erinevate valdkondade tegevuste koosmÔju tulemuslikkus, sÔltumata tegevuskoha geograafilisest asukohast raudteevÔrgustikul.