EttevÔttest

Edelaraudtee AS on raudteeinfrastruktuuri-ettevĂ”te, kes haldab ~222 km  peateed (Tallinn-Lelle-PĂ€rnu ~138 km, Lelle-TĂŒri-Viljandi ~79 km, Liiva-Ülemiste ~5 km) ja 11 raudteejaama (Tallinn-VĂ€ike, Liiva, Kiisa, Kohila, Rapla, Lelle, Tootsi, PĂ€rnu, TĂŒri, VĂ”hma ja Viljandi) ning 21 reisiplatvormi vĂ€ljaspool jaama. Liiva, Kohila, Rapla, Tootsi, PĂ€rnu, TĂŒri, VĂ”hma ja Viljandi on kaubajaamad.

Peakontor TĂŒril

Edelaraudtee AS osutab raudteeinfrastruktuuri kasutada andmise teenust raudteeveo-ettevÔtjatele ja veeremiomanikele koos liikluse korraldamisega. EttevÔttes töötab ligi sada töötajat.

Vajalikud ehitustööd, teede korrashoiud, hoonete ning territooriumite hooldus ja raamatupidamine ostetakse sisse teenusena. JĂ€relevalvet sisseostetud teenuste kvaliteedi ĂŒle korraldab ettevĂ”te ise.

Lisaks avaliku raudteeinfrastruktuuri haldamisele  ja selle kasutada andmisele osutatakse klientidele jÀrgmisi  teenuseid:

  • raudtee ja teerajatiste tehnilise jĂ€relevalve;
  • omanikujĂ€relevalve.

PÔhitegevuste otstarbekamaks korraldamiseks on tegevusvaldkonda laiendatud pÔhitegevust toetavate  tegevusaladega:

  • raudtee projekteerimise,
  • ehituse,
  • ehitusjuhtimise ja omaniku jĂ€relevalve ning
  • elektritööde tegevusalad

(registreeringud Majandustegevuse registris nr RE00006, nr EL10786958-0001).

 

Juhtimine

Kogu ettevĂ”tte tööd korraldab ja struktuuriĂŒksuste omavahelist koostööd koordineerib juhatus. Juhatuse liige on ettevĂ”tte tĂ€ievoliline esindaja pĂ”hikirja jĂ€rgi.

Edelaraudtee AS struktuuri kujundamisel on lÀhtutud pÔhitegevuse otstarbekast korraldamisest raudteevÔrgustiku ulatuses selliselt, et oleks tagatud erinevate valdkondade tegevuste koosmÔju tulemuslikkus, sÔltumata tegevuskoha geograafilisest asukohast raudteevÔrgustikul.

Sellel veebilehel kasutatakse kĂŒpsiseid. Loe lisa NÕUSTUN