Arhiiv

Arhiiv

TĂŒri linnas Vabaduse tĂ€nava ja raudteeÀÀrse parkla sulgemisest

11. september 202311. september 2023

Seoses TĂŒri linnas, Vabaduse tĂ€nava rekonstrueerimisega on Vabaduse tĂ€nav ning raudteeÀÀrne autoparkla liikluseks suletud  alates 12.09.2023 kuni novembrikuu lĂ”puni.

Laadi alla TĂŒri, Vabaduse tĂ€nava sulgemise skeem
Laadi alla TĂŒri, Vabaduse tĂ€nava sulgemise skeem jalakĂ€ijatele

Alates 08.05 2023 on taas kasutusel Liiva jaama 1. ja II tee vahel olev ooteplatvorm

5. mai 20235. mai 2023

Seoses Liiva jaama kapitaalremondi lÔppemisega on alates 08.05 2023 taas kasutusel 1. ja II tee vahel olev ooteplatvorm.

 

Edelaraudtee AS-le on vĂ€ljastatud keskkonnajuhtimis- ja keskkonnaauditeerimissĂŒsteemi registreerimisetunnistus.

23. aprill 202123. aprill 2021

Edelaraudtee AS vastab Euroopa Parlamendi ja nĂ”ukogu mÀÀruse (EU) nr 1221/2009, mida on muudetud komisjoni mÀÀrusega (EL) 2017/1505  28.augustis 2017 ja (EL) 2018/2026  19.detsembris 2018. organisatsioonide vabatahtliku osalemise vĂ”imaldamise kohta ĂŒhenduse keskkonnajuhtimis- ja keskkonnaauditeerimissĂŒsteemis EMAS nĂ”uetele.

Liiva jaama piirkonnas algavad ehitustööd

15. veebruar 202115. veebruar 2021

Tallinnas Liiva jaamas algavad ehitustööd

Tallinnas Liiva jaama piirkonnas algavad 15. veebruaril ehitustööd, mis kestavad kuni kĂ€esoleva aasta oktoobri lĂ”puni. Tööde eesmĂ€rk on suurendada raudteeohutust piirkonnas, milleks rajatakse jalakĂ€ijate tunnel, uuendatakse liiklusjuhtimissĂŒsteem ning jaamateed.

Tööde kĂ€igus moderniseeritakse jaama liiklusjuhtimissĂŒsteem, paigaldatakse uued foorid, uuendatakse jaamateed, rekonstrueeritakse Tallinn-VĂ€ikse ja Liiva jaama vaheline raudteelĂ”ik ning ohutuse huvides tarastatakse raudtee Tallinn-VĂ€iksest kuni Valdeku tĂ€nava ristmikuni.

„Kuna peale uute reisirongide soetamist tihendatakse liiklusgraafikut Tallinna-Viljandi lĂ”igul 3-4 rongipaari vĂ”rra, siis on taristu uuendamine ja tĂ€iendavate ohutusmeetmete kasutuselevĂ”tt suure asustusega alal hĂ€davajalik,“ pĂ”hjendas Edelaraudtee juht Rain Kaarjas.

Ühtlasi rajatakse tööde kĂ€igus Liiva jaama jalakĂ€ijate tunnel, mis vĂ”imaldab raudteed ĂŒletada sada protsenti turvaliselt. Raudtee ĂŒletamine toimub ehitustööde ajal mööda ajutist ĂŒletuskohta ning on reguleeritud vastavate liikluskorraldusvahenditega. Samaaegselt likvideerimitakse Rulli tĂ€nava samatasandiline raudteeĂŒlekĂ€ik, mis on sellisel kujul jalakĂ€ijatele ohtlik.

„Kaugem eesmĂ€rk on viia kogu raudteeĂŒletus Tallinnas eri tasanditele, sest selline lahendus tagab tĂ€ieliku ohutuse. Veerenni ĂŒletuskohas toimunud traagiline Ă”nnetus on selgeks signaaliks, et samatasandiliste raudteeĂŒlekĂ€ikude aeg on lĂ€bi. Seda saab lubada vaid kohtades, kus jalakĂ€ijatele antakse lĂ€henevast rongist mĂ€rku mitme tehnilise vahendiga, nagu foorid, tĂ”kkepuu ning helisignaal,“ selgitas Edelaraudtee juht.

Ehitustöödega kaasnevad ajutised liikluskorralduslikud muudatused ning keskmisest suurem mĂŒratase. Taristu valdaja Edelaraudtee vabandab Liiva jaama lĂ€heduses elavate inimeste ees vĂ”imalike ebamugavuste pĂ€rast, mida ehitustööd kaasa vĂ”ivad tuua.

„Arvestada tuleks, et alates Valdeku ĂŒlesĂ”idust kuni Viljandi mnt ĂŒlesĂ”iduni toimuvad ehitustööd mĂ”jutavad liikumist raudtee piirkonnas, mistĂ”ttu soovitame raudtee ĂŒletamisel varuda rohkem aega ning palume kohalikelt elanikelt mĂ”istvat suhtumist tavalisest suurema ehitusmĂŒra eest,“ sĂ”nas Edelaraudtee juht.

Raudtee-ehitustöid teostab Liiva jaamas Go Track, raudteetunnel valmib Edelaraudtee ning Tallinna Keskkonna- ja kommunaalameti ning SA Eesti Terviserajad koostööna NÔmme terviseradade projekti raames. Kergliiklustunneli rajamise lepinguline tÀhtaeg on oktoober 2021. 

Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kannab uut Àrinime Edelaraudtee AS

20. mÀrts 202020. mÀrts 2020

TaristuettevÔte Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kannab alates 19. mÀrtsist 2020 Àrinime Edelaraudtee AS ning vÔtab kasutusele ka uue visuaalse identiteedi. Loe edasi »